Navigácia

  • Úprava rozvrhu.

    Vážení rodičia a žiaci !

     

    Z dôvodu začiatku druhého turnusu plaveckého výcviku sa na 1. stupni upravuje od 23.3. 2015 rozvrh.  Nájdete ho v záložke rozvrhy.

  • UPOZORNENIE PRE RODIČOV DETÍ, KTORÉ NAVŠTEVUJÚ ŠKD A ŠKOLSKÚ JEDÁLEŇ.

    Podľa VZN č.3/2015 zo dňa 24.02.2015 sa od 1. apríla 2015 mení výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava-Petržalka takto:

    Podľa § 3 ods. 1 a 2 prispieva zákonný zástupca dieťaťa na čiastočnú úhradu nákladov spojených s výchovno-vzdelávacou činnosťou školského klubu detí príspevok vo výške 16 €/mesiac/dieťa, na druhé dieťa o 1 € menej a na každé ďaľšie kumulatívne menej zo základnej výšky príspevku. 

    Taktiež došlo k zmene príspevku na stravovanie, podrobnosti nájdete v záložke Školská jedáleň. 

    Predmetné VZN nájdete na webovom šídle MČ Bratislava-Petržalka.

  • ÚSPECHY NAŠICH ŽIAKOV

    Výsledky obvodného kola PYTAGORIÁDY:

    Kategória P4: 3. miesto - Natália FRIČOVÁ

    Kategória P5: 2. miesto - Nikol MALJAROVÁ

    Kategória P8: 2. miesto - Miroslava MERTEL

     

    Kategória P3: 8 miesto - Zuzana Blizmanová,

                            10. miesto - Viktor Matušovič

    Kategória P5: 14. miesto - Lukáš Cheben

    Kategória P6: 4. miesto - Peter Botlík

    Kategória P8: 7. miesto Patrik Majerčin, 9. miesto - Zuzana Trebatická

     

     

    Gratulujeme !

     

  • ÚSPECHY NAŠICH ŽIAKOV

    Obvodné kolo dejepisnej olympiády:

    • kategória C:  2. miesto LUCIA M A L Á

      

    • kategória C:  4. miesto Michal Paulovič
    • kategória D:  4. miesto Zuzana Trebatická
    • kategória D: 7. miesto Patrik Majerčin

     

    Obvodné kolo geografickej olympiády:

    • kategória C:  3. miesto  NIKOL M A L J A R O V Á
    • kategória E:  5. miesto Matúš Peťo

     

    Obvodné kolo olympiády v anglickom jazyku:

    • kategória 1A: 4. miesto Nicolas Bihari
    • kategória 1B: 7. miesto Richard Zahatlan

     

  • Akcie, ktoré sa uskutočnia v najbližšej dobe...

    24.3. - Mrázik, divadelné predstavenie pre 1. stupeň

    19.3. - Dospelým neprístupné, 2. stupeň

    19.3. - Hviezdoslavov Kubín, okr. kolo, víťazi školského kola

    20.3. - Mc Donald cup, futbal, 1. stupeň

    24.3. - Petržalská super škola, 6. ročník

    25.3. - Začiatok plaveckého výcviku, , 3. C a 5. B

    27.3. - Deň narcisov

    30.3. - Krajské kolo dejepisnej olympiáady, Lucia Malá

    8.4. - Okresné kolo matematickej olympiády

    9.4. - Poznaj a chráň, okresné kolo

    14.4. - Slávik Slovenska, školské kolo

    5.5.  -Slávik Slovenska, okresné kolo (na našej škole)

    7.5. - Náučno-poznávací zájazd do Prahy, 2. stupeň

     

  • ZÁPIS 2015

    Všetkým, ktorí ste k nám zapísali dieťa do prvého ročníka, ďakujeme za prejavemú dôveru !

     

    Kolektív zamestnancov ZŠ Lachova ul. č. 1 

     

  • ŠPORT

    Majstrovstvá okresu v basketbale starších žiakov:    1. miesto

    Žiakov pripravoval Mgr. Kutaj

  • MATEMATIKA

    Okresné kolo Pytagoriády:

    1. miesto

    NICOL M A L J A R O V Á, 4.A

    Žiačku pripravovala Mgr. Taragelová.

     

    Gratulujeme !

  • PLAVECKÝ VÝCVIK

    Vážení rodičia piatakov !

     

    Plavecký výcvik trvá od 24.3. do 20.6. 2014 na plavárni v ZŠ na Pankúchovej ulici.

     

  • Zápis prvákov !

    7. 2. 2014

    Vážení rodičia, ďakujeme Vám za dôveru a tešíme sa na stretnutie 2. 9. 2014 !

     

    Kolektív zamestnancov Základnej školy na Lachovej ulici č. 1

  • SÚŤAŽ

    V literárnej súťaži Šaliansky Maťko obsadila žiačka 2.A triedy

    KATARÍNA   B A L L E K O V Á     2. miesto.

     

    Žiačku pripravovala Mgr. Rychtárechová. Gratulujeme !

  • Anglický jazyk !

    Richard AUFRICHT obsadil v okresnom kole olympiády v anglickom jazyku

    1. miesto.

    Pripravovala ho PaedDr. Renáta Hebortová

     

    Na 4. mieste sa umiestnila Zuzana TREBATICKÁ. 

    Pripravovala ju Mgr. Máčadyová. 

     

    Gratulujeme a R. Aufrichtovi prajeme veľa úspechov v mestskom kole. 

  • SÚŤAŽ

    Zuzana Húsková vyhrala okresné kolo olympiády v slovenskom jazyku. 

    Pripravovala ju Mgr. Miškovičová. 

     

    Gratulujeme !

  • USKUTOČNÍ SA

    1. Návšteva knižnice, 2.C, 15.10.

    2. Exkurzia na Bradlo, 9. ročník,16.10.

    3. Výchovný koncert pre žiakov 1. a 2. stupňa, hala školy

    4. Lesná pedagogika, 5. ročník, 23.10., Železná studnička

    5. Jack and Joe, 6.11., divadelné predstavenie v DK Zrkadlový háj

    8. Filmové predstavenie, žiaci 1. a 2. ročníka, 8.11.

    6. Bubliduch, divadelné predstavenie pre žiakov 1. stupňa, 19.11. 

    7. Jesenný MATBOJ, 22.11., žiaci 2. stupňa

    8. Hvezdáreň Hurbanovo, 28.11., žiaci 5. ročníka

    9. Divadelné predstavenie pre žiakov v ŠKD, 4.12., hala školy

    10. Divadelné predstavenie EZOP, žiaci 1.-4. ročníka, 5.12., DK Zrkadlový háj

    11. Vianočná akadémia, 11.12., hala školy

    12. 23. a 24. 10. - Úcta k starším, návšteva seniorov  SSS na Mlynarovičovej a Vavilovovej ulici

     

     

    29.10. - Správaj sa normálne, žiaci 5. ročníka

    7.11. - Komparo

    7.11. - Dôvera-školský pohár SFZ - futbal

    8.11. - Týždeň vedy ma MFFi, žiaci 9. B

    8.11. - Veľká Morava, výstava v SNM, žiaci 7. A

    8.11.- Filmové predstavenie, žiaci 1. a 2. ročníka

    15.11.- Veľká Morava, výstava v SNM, 7.B

    21.11. - Miestna knižnica, žiaci 2.A

    22.11.- Jesenný MATBOJ, matematická súťaž, žiaci 2. stupňa

    4.12. - Divadelné predstavenie - ŠKD

    4.12.- Modra, exkurzia, 8. ročník

    5.12.- EZOP, div. predstavenie, 1. stupeň

    8.11.- Veľká Morava- exkurzia do SNM, 7.A

    11.11.- iBobor- súťaž pre žiakov 2. stupňa

    15.11.- Veľká Morava- exkurzia do SNM, 7.B

    21.11. - Knižnica - 2.A

    22.11. - Minihádzaná- 4. ročník

    27.11.- Hádzaná - 2. stupeň

    15.11. - Petržalská Superškola - 7. ročník

    21.-22.11. - Majstrovsrvá obvodu v stolnom tenise

     

     

     

    Tento zoznam akcií budeme priebežne aktualizovať.

  • Petržalská superškola

    Naši žiaci boli úspešní v projektovej súťaži Superškoly:

     

    Geografia: Zemetrasenia 20. storočia: Michal Hornych, Oliver Mana, Samuel Čaputa- 1. miesto

    Matematika - Prvočísla: Patrik Majerčin, Viktória Durdiaková, Alexandra Kolkusová - 3. miesto

    Žiakov pripravovali Mgr. Bélik a Mgr. Fábryová.

    Pozrite si fotogalériu "Smolenice"

     

    Gratulujeme !

  • ŠPORT

    Družstvo žiakov 4. ročníka obsadilo na turnaji vo vybíjanej

     

    3. miesto

     

    Družstvo: R. Čuláková, P. Plichtová, V. Bublavá, E. Gundová, K. Bednáriková, D. Lisý,S. Vičan, M. Lelkeš, M. Kubiš, D. Lieskovský

     

    Žiakov pripravovala Mgr. Rychtárechová

  • INTERNETOVÁ ŽIACKA KNIŽKA

    Vážení rodičia, od dnešného dňa, 10.10.2013 je v prevádzke internetová žiacka knižka. V prípade straty prístupového hesla kontaktujte prosím triednych učiteľov !

  • NEMECKÝ JAZYK

    Stretnutie s Goethem - okresné kolo:

     

    2. miesto: Zuzana H Ú S K O V Á, próza

    3. miesto: Ivana G Á L Y O V Á, poézia

     

    Žiačky pripravovala PhDr. Dagmar Phungová

     

  • OLYMPIJSKÝ FESTIVAL NÁDEJÍ.

    Výsledky našich žiakov z 1. stupňa:

    Atletika: 

    3. miesto - družstvo ZŠ Lachova

    3. miesto - Adrián KRAUS - beh na 50 m

    3. miesto - Adrián OSUSKÝ - skok do diaľky

    2. miesto - družstvo ZŠ Lachova - vybíjaná

     

    Žiakov pripravovali Mgr. Rychtárechová a Mgr. Kutaj

  • SÚŤAŽ

    Okresné kolo súťaže SLÁVIK SLOVENSKA:

     

    1. miesta vo svojich kategóriách získali súrodenci IVANA a ROMAN G Á L Y O V C I .

     

    Gratulujeme !

     

    Žiakov pripravovala Mgr. Zuzana Miškovičová.

     

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Lachova ul. č. 1, 851 03 Bratislava
    Lachova 1, 851 03 Bratislava
  • +421 2 6231 1667

Fotogaléria