Navigácia

  • OZ LINGUA - 2% z dane

    Vážení rodičia, milí priatelia !

    V mene OZ LINGUA Vám chcem poďakovať za poukázanie 2% z Vašich daní. Všetky získané prostriedky využijeme v prospech výchovno-vzdelávacieho procesu detí v našej škole.

    Ďakujeme !

    Mgr. Martin Capek

    predseda predstavenstva OZ

  • ŠPORT

     

    Obvodné kolo McDonald"s Cup - futbal- najmladších žiakov:

    2. miesto

    Gratulujeme !

  • Anglický jazyk

    Výsledky súťaže Novodobo so Shakespearom:

    2. miesto: Sandra KISSOVÁ

    3. miesto: Veronika BARANČÍKOVÁ

    3. miesto: Natália FRIČOVÁ

    3. miesto: Lukáš DUBOVEC

     

    Žiakov pripravovala Mgr. Máčadyová

     

  • Deň narcisov.

    V tohtoročnej zbierke vyzbierali naše dve hliadky 475,53 €. 

    Ďakujeme všetkým darcom !

  • Slávik Slovenska

    3. mája 2016 sa na našej škole uskutoční okresné kolo súťaže Slávik Slovenska. Organizátorkou tejto súťaže je Mgr. Zuzana Miškovičová.

  • MALÁ OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU

    11.5.2016 sa na našej škole uskutoční súťaž žiakov 1. stupňa, Malá olympiáda v ANJ. Kontaktná osoba: Mgr. Mária Máčadyová.

    V súčasnosti sú distribuované prihlášky na jednotlivé školy. 

    Tešíme sa na Vašu účasť !

  • ŠPORT

    V turnaji v minihádzanej 1.- 4. ročníkov základných škôl v rámci projektu Športom za duševné zdravie družstvo našej školy v zložení:  Branský, Ďurdík, Krucký, Varsik, Fügersy, Földváry, Hoščuk, Boča, Géc,Broš a Ruža

     obsadilo                                    1. miesto.

     

    Gratulujeme !

     

  • ŠPORT

    Naši žiaci dosiahli opäť úspechy v športe:

    Volejbal chlapci:  2. miesto,   okresné kolo

    Žiakov pripravoval Mgr. Kutaj

     

    Detská atletika - bavme sa športom, bratislavský kraj

    Družstvo: 4. miesto

    K.Váleková,N. Lesneková,L.Pekárová,K.Košinárová,A.Ďurdík,R. Ruža,R. Fügersy,V. Hoščuk

    Štafeta 4x200m: 1. miesto

    K.Váleková, N. Lesneková,L.Pekárová, K.Košinárová

    Žiakov pripravovala Mgr. Rychtárechová

     

  • MATEMATIKA

    SAMUEL ČAPUTA

    zvíťazil v okresnom kole matematickej olympiády v kategórii žiakov 8. ročníka.

    Žiaka pripravoval Mgr. Rišiaň. 

     

    Gratulujeme !

  • ANGLICKÝ JAZYK

    Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo: 

    2. miesto: Branislav Trstenský

    7. miesto: Nicolas Bihari

    Žiakov pripravovala Mgr. Máčadyová a PaedDr. Hebortová. 

    Poďakovanie patrí aj Mgr. Máčadyovej a Mgr. Malinkovičovej, ktoré spolu s PaedDr. Hebortovou pripravili túto súťaž na našej škole.

  • ŠPORT

    Žiaci L. Pekárová, K. Váleková, T. Váleková, L.Havranová, A.Durďík, L. Varsik, F. Földvary a R. Fűgersy pod vedením Mgr. J. Rychtárechovej

    obsadili 1. miesto

    v atletickej súťaži BAVME DETI ŠPORTOM, ktorá sa uskutočnila v ŠH Elán. 

     

    Gratulujeme !

  • FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ

    4.4.2016 začína vzdelávací program  Junior Achievment - Základy podnikania v spolupráci s Metlife Slovakia. Programu v rozsahu 10 hodín sa zúčastní 20 žiakov 6. ročníka. 

  • MATEMATIKA

    Matematická olympiáda - okresné kolo:

    1. miesto: Patrik Majerčin

    7. miesto: Natália Peťová

    Gratulujeme žiakom aj Mgr. Fábryovej, ktorá oboch žiakov pripravovala.

     

    V kategórii Z5, žiakov 5. ročníka boli úspešnými riešiteľkami Andrea Brudňáková a Natália Fričová, ktoré obsadili 12. miesto.

    Tieto žiačky pripravoval Mgr. Rišiaň.

  • PLÁN ZASADNUTÍ TRIEDNYCH SCHÔDZOK RODIČOVSKÉHO ZDRUŽENIA.

    Triedne schôdzky sa uskutočnia v týchto termínoch: 11.11.2015, 13.1.2016, 13.4.2016, 8.6.2016.

     

    Začiatok triednych schôdzok je o 17:30 h.

    V prípade zmien Vás budeme informovať na tomto mieste. 

  • Školské akcie.

    16.10. - Exkurzia žiakov do Moravského krasu

    23. 10. - Exkurzia žiakov do JA Mochovce

    26. 10. - Exkurzia žiakov na Bradlo/mohyla M.R. Štefánika a múzeum v               Košariskách

    28.10. - American Dream, divadelné predstavenie v anglickom jazyku.

    12.10. - Návšteva miestnej knižnice

    15.10. - Návšteva žiakov v Stredisku sociálnych služieb

    16.10. - Majstrovstvá Bratislavy v šachu

    23.10. - Atletika v hale Elán

    3.11. - Haloweenská diskotéka

    6.11. - Jesenný matboj

    6.11. - Majstrovstvá obvodu v stolnom tenise

    11.11. - Triedne schôdzky rodičov

    12.11. - KOMPARO

    13.11. - Atletika v hale ELÁN

    25.11.- TESTOVANIE 5

    7.3. - Lyžiarsky kurz

    21.3. - plavecký kurz, 3.C, 5.A, 5.B - plaváreň ZŠ Pankúchova

    1.4. - Atletika v hale Elán - 1. stupeň

    1.4. - Petržalka v pohybe - 1. stupeň

    4.4. - JA Základy podnikania - 6. ročník

    5.4. - Matematická olympiáda 6.-8. ročník

    5.4. - Správaj sa normálne, projekt PZ SR - 5. ročník

    6.4. - Výchovný koncert - 3. a 4. ročník

    6.4. - Testovanie 9 -2016

    7.4. - Fotografovanie triednych kolektívov

    13.4. - Triedne schôdzky rodičov

    8.4.- Mc Donalds cup - futbal, 1. stupeň

    12.4. Slávik Slovenska - školské kolo

    13.-14.4. - Majstrovstvá okresu vo volejbale. dievčatá/chlapci

    15.4.- Deň narcisov - školský parlament

    18.-19.4.- Majstrovstvá okresu v hádzanej

    20.4. - Orientačný beh, okresné kolo

    21. 4. - Pikopretek - Železná Studnička

    22.4. - Minihádzaná

    22.4. - Čistenie Chorvátskeho ramena - Deň Zeme

    5.5. - KOMPARO - 6. ročník

    16.5. - Škola v prírode - 4.ABC, 3.AC

    18.5.- Jazykovo - poznávací zájazd do Anglicka

    18.5. - Tanec v duši - ŠKD

    23.5.- Škola v prírode: 1.ABC, 3.B

    30.5. - Škola v prírode: 2.BC

    1.6. - Projektový deň: Štáty EU

    2.6. - Exkurzia žiakov 2. stupňa do Osvienčimu

    8.6. - Velkáči malkáčom - pri príležitosti MDD

    8.6. - Triedne schôdzky RZ

     

     

    ....ďalšie akcie budeme priebežne dopĺňať.

  • ŠPORT

    Turnaj vo vybíjanej - športom za duševné zdravie:

    Žiaci 4. ročníka: M. Broš, L.Varsik,S. Branský, R. Fügerszy, M.Géc, V.Hoschuk, L.Mihoková, E.Szileová, T. Váleková, K.Košinárová,N. Wachsmannová a N. Halačková 

     

    obsadili 3 miesto. 

     

    Družstvo pripravovala Mgr. Jana Rychtárechová.

     

     

    GRATULUJEME !

  • Petržalská super škola.

    Plán prednášok na šk. rok 2015/2016:

     

    13.10. 2015 - Najmodernejšie materiály podľa vzoru prírody. - 6. ročník

    10.11.2015 - Robotika a umelá inteligencia. - 8. ročník

    15.12.2015 - O lovcoch vírusov. - 7. ročník

    13.1.2015 - Pocity zvierat. - 7. ročník

    17.2.2015 - Murárik červenokrídly - celoživotná láska. -6. ročník

    16.3.2015- Zaujímavá slovenčina. - 8. ročník

    + dve vybrané prednášky pre žiakov 9. ročníka.

  • ŠPORT

    Olympijsky festival nádejí Petržalky - výsledky:

     

    beh na 400 m :

    2. miesto Lea SABO

    cyklistika:

    1. miesto Leonardo VARSIK

    3. miesto - družstvo: Varsik, Branský, Košinárová, Wachsmannová

    5.  miesto: Natália WACHSMANNOVÁ

    6. Kristína KOŠINÁROVÁ

    Žiakov pripravovala Mgr. Rychtárechová.

     

    Gratulujeme !

     

     

  • PROJEKTOVÝ DEŇ

    28.5.2015 sa na našej uskutočnil projektový deň na tému "Z rozprávky do rozprávky"

    Všetky triedy, žiaci aj učitelia urobili kus práce, dali do toho svoj um a zručnosti a pripravili nám pekný deň. Všetkým za to pekne ďakujeme !

     

    Na prvom mieste sa umiestnila trieda 8. B - Vlk a 7 kozliatok.

    Druhá skončila trieda 6. B - Ako išlo vajce na vandrovku. 

    Tretie miesto obsadila trieda 5. B s rozprávkou Červená čiapočka.

     

    Na 4. mieste sa umiestnili všetky ostané triedy !

     

     

  • NEMECKÝ JAZYK

    Stretnutie s Goethem, okresné kolo:

    próza: Lukáš D U B O V E C - 1. miesto

     

    dramatizácia: Zuzana T R E B A T I C K Á a Sandra K I S S O V Á

     

    Žiakov pripravovala PhDr. Dagmar Phungová

     

    Gratulujeme !

     

Novinky

Kontakt

  • Základná škola, Lachova ul. č. 1, 851 03 Bratislava
    Lachova 1, 851 03 Bratislava
  • +421 2 6231 1667

Fotogaléria