• Školský klub detí

je súčasťou školy ktorá zabezpečuje pre deti ktoré plnia povinnú školskú dochádzku v základnej škole, činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia zameranú na ich prípravu na vyučovanie a na oddych v čase mimo vyučovania.
          Činnosť ŠKD prebieha v kmeňových triedach, v herni ŠKD a v areáli školy pod vedením kvalifikovaných vychovávateliek.
          V ŠKD si deti rozvíjajú vedomosti, zručnosti a postoje získané vo výchovno-vzdelávacej činnosti v škole s rešpektovaním ich záujmov a potrieb.
          Účelne využívajú voľný čas, relaxujú po vyučovaní, formou didaktických hier si upevňujú svoje vedomosti.

Výchovno-vzdelávacia  činnosť sa realizuje v týchto tematických oblastiach výchovy:

-         vzdelávacia

-         spoločensko-vedná

-         pracovno-technická

-         prírodovedno-enviromentálna

-         esteticko-výchovná /výtvarná, hudobná, literárno-dramatická/

-         telovýchovná, zdravotná a športová

Výchovná činnosť sa uskutočňuje v  oddeleniach ŠKD. Počet oddelení sa odvíja od počtu detí prihlásených do ŠKD.

Prevádzka ŠKD prebieha v čase od 6.30 do 17.30

Personálne obsadenie oddelení                            e-mail

1. oddelenie: Nadežda Rýzková                                    ryzkova@zslachova.sk

2. oddelenie: Slavomíra Klincová                                 klincova@zslachova.sk

3. oddelenie: Vlasta Vrančíková                                   vrancikova@zslachova.sk

4. oddelenie: Ľudmila Chudá, Mgr.                             chuda@zslachova.sk

5. oddelenie: Gabriela Mráziková, Mgr.                     mrazikova@zslachova.sk

6. oddelenie: Margita Petrovičová                               petrovicova@zslachova.sk

7. oddelenie: Dajana Mauritzová                                 mauritzova@zslachova.sk

Vychovávteľky je možné kontaktovať aj prostredníctvom:

• EduPage/Správy
          • tel.č.ŠKD: 0947 487 823

ŠKD v školskom roku 2020/2021 - mimoriadny režim
          v čase platnosti opatrení prijatých na zamedzenie šírenia ochorenia Covid19

Prevádzka ŠKD: od 7.00 do 17.00

·         Ranný klub ŠKD  - deti sa zdržujú vo svojich triedach (triedy sa nespájajú)

7.00 - 7. 45     príchod detí do ŠKD (ranná služba)

7.45 – 8.00     príprava na vyučovanie

·         Po vyučovaní prebieha výchovná činnosť v 7. oddeleniach. Zaradenie žiakov do oddelení sa nemení.

Režim po vyučovaní v oddeleniach ŠKD :

1., Príchod detí do ŠKD : podľa rozvrhu jednotlivých tried

2., Príprava na obed, obed : 11.35 - 13.45 (podľa rozvrhu hodín)

3., Oddychová činnosť : 11.35 - 14.00

Oddychové činnosti sú pokojné, pohybovo a psychicky nenáročné. Uskutočňujú sa po vyučovaní, resp. za obedom. Pri výbere formy a konkrétneho obsahu činnosti vychovávateľka prihliada na stupeň únavy väčšiny detí, na ich želania a priestorové možnosti.

4., Tématická oblasť výchovy : 14.00 - 14.40

Jednotlivé oblasti pomáhajú uspokojovať potreby a rozvíjať záujmy detí. Patria medzi najdôležitejšiu súčasť obsahu výchovy detí mimo vyučovania. Táto činnosť vedie deti k novému poznaniu, napomáha formovať vzťah detí k učeniu a k škole, je prostriedkom sebarealizácie detí a nepriamo ovplyvňuje i vzťah k budúcemu povolaniu.

4., Rekreačná činnosť: 14.45 - 17.00

Sú plánované tak, aby sa umožnilo deťom stráviť čo najviac voľného času pohybom na čerstvom vzduchu a tak prispieť k ich zdravému telesnému vývinu. Prevládajú tu kolektívne hry - hry s pravidlami, športové a pohybové hry, súťaže v rôznych športových, ale aj netradičných disciplínach.

·         Odchody detí:

-        rodič/zákonný zástupca vyberie čas odchodu dieťaťa písomnou formou v Prihláške do ŠKD/Prehlásení o odchode dieťaťa (v prípade mimoriadnej zmeny času odchodu dieťaťa z ŠKD, požiada o jeho vydanie v inom čase - písomne: cez Edupage/rodičovské konto, prípadne písomne: cez tzv.“Zrkadielko“.

·         Vydávacie časy: deti privedie do priestoru pred hlavným vchodom  školy službukonajúci pedagóg a odovzdá rodičom (prípadne osobe ktorú označil rodič v písomnom prehlásení)

1.      o 13.00

2.      o 14.00

3.       hlavný vydávací čas (po skončení hlavnej výchovnej činnosti) – v polhodinových intervaloch