• Detský zvierací ombudsman

• Žiaci 7.B a 9.B s pani učiteľkou Mgr. Zuzanou Kohútovou absolvovali zaujímavú prednášku v rámci projektu Detský zvierací ombudsman. Cieľom projektu je prebudiť v deťoch empatiu a lásku k zvieratám, oboznámiť ich so správnou starostlivosťou o zvieratá a so zásadami ochrany zvierat z morálneho aj právneho hľadiska. Žiaci sa dozvedeli mnoho nových informácií a prednáška sa im veľmi páčila.

• Tvorivé vyučovanie Techniky

• Pozrite si ukážky žiackych prác z viacerých ročníkov 2. stupňa na témy: bytové inštalácie, elektrina, kódovanie stavieb. Hravou a kreatívnou formou sa žiaci pod vedením pani učiteľky Mgr. Petry Ivánkovej, PhD. zoznamujú s technickými výrazmi, prácou a spoznávajú možnosti uplatnenia sa v technických odboroch.

• Projekt Šafran - 11. 2023

• Aj tento sme sa so žiakmi 9.A v rámci predmetu dejepis s pani učiteľkou Mgr. Luciou Kánovou zapojili do medzinárodného projektu Šafran. Po celom svete žiaci vysádzajú žlté šafrany na počesť pamiatke 1,5 milióna židovských detí, ktoré zomreli počas holokaustu. V tvare Dávidovej hviezdy boli v záhone na školskom dvore vysadené žlté šafrany, ktoré upozorňujú na nebezpečenstvo predsudkov, nenávisti, diskriminácie, rasizmu a prenasledovanie. Projekt poukazuje na nevyhnutnosť vzájomnej tolerancie a rešpektu voči všetkým ľuďom bez ohľadu na etnickú príslušnosť, postihnutie, sexuálnu orientáciu alebo náboženské vyznanie.

• Halloweenský basketbalový krúžok

• Na svoj prvý basketbalový zápas pod vedením trénera Mgr. Mandelíka si naše bábätká pozvali žirafy. Kto si myslí, že sa zľakli, tak sa mýli. Bol to vyrovnaný basketbal a vyhrali všetci, ktorí prišli. Nakoniec sa vysokým a skúseným deviatakom poďakovali, že ich vlastne nechali hrať bez silnej obrany.

• Školské kolo v šachu

• Tridsať šachistov bojovalo v piatok 10. 11. 2023 o kvalifikačnú miestenku na petržalské majstrovstvá 2024. Postúpiť mohlo len osem najlepších. Výsledky škoskeho kola: 1. Peter Capek 8.B; 2. Filip Veselý 6.B; 3. Šimon Turčan 8.B; 4. Michal Vatrál 8.B; 5. Benjamin Břečka 9.A; 6. Martin Vozník 8.B; 7. Martin Kodaj 9.B; 8. David Jaroš 8.B. Turnaj v šachu sa tešil veľkému záujmu.

• Exkurzia do Modry

• Posledný októbrový štvrtok navštívili naši deviataci v sprievode pani učiteliek Csibovej, Kánovej, Kohútovej a pani asistentky Simonovej Modru. V Múzeu Ľ. Štúra a v Pamätnej izbe Ľ. Štúra si doplnili svoje vedomosti o jednej z najvýznamnejších postáv slovenskej histórie. Pripomenuli si tak významného bojovníka za sociálne a národné práva Slovákov, básnika, novinára, jazykovedca, učiteľa i politika. Výstavnými prvkami si priblížili atmosféru a prostredie, v ktorom sa pohyboval Ľ. Štúr so svojimi súčasníkmi, a priestory, v ktorých strávil posledné tri týždne svojho života. V priestoroch Slovenskej ľudovej majoliky sa oboznámili s procesom výroby tradičnej modranskej keramiky. Obdivovali šikovné ruky hrnčiara i maliarskej krásnej ornamentiky. Exkurzia sa žiakom veľmi páčila.