• MATEMATIKA

          • SAMUEL ČAPUTA

            zvíťazil v okresnom kole matematickej olympiády v kategórii žiakov 9. ročníka.

            Žiaka pripravoval Mgr. Rišiaň. 

             

            Gratulujeme !

          • FINANČNÁ GRAMOTNOSŤ

          • 4.4.2016 začína vzdelávací program  Junior Achievment - Základy podnikania v spolupráci s Metlife Slovakia. Programu v rozsahu 10 hodín sa zúčastní 20 žiakov 6. ročníka. 

          • MATEMATIKA

          • Matematická olympiáda - okresné kolo:

            1. miesto: Patrik Majerčin

            7. miesto: Natália Peťová

            Gratulujeme žiakom aj Mgr. Fábryovej, ktorá oboch žiakov pripravovala.

             

            V kategórii Z5, žiakov 5. ročníka boli úspešnými riešiteľkami Andrea Brudňáková a Natália Fričová, ktoré obsadili 12. miesto.

            Tieto žiačky pripravoval Mgr. Rišiaň.

          • ANGLICKÝ JAZYK

          • Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo: 

            2. miesto: Branislav Trstenský

            7. miesto: Nicolas Bihari

            Žiakov pripravovala Mgr. Máčadyová a PaedDr. Hebortová. 

            Poďakovanie patrí aj Mgr. Máčadyovej a Mgr. Malinkovičovej, ktoré spolu s PaedDr. Hebortovou pripravili túto súťaž na našej škole.

          • ŠPORT

          • Žiaci L. Pekárová, K. Váleková, T. Váleková, L.Havranová, A.Durďík, L. Varsik, F. Földvary a R. Fűgersy pod vedením Mgr. J. Rychtárechovej

            obsadili 1. miesto

            v atletickej súťaži BAVME DETI ŠPORTOM, ktorá sa uskutočnila v ŠH Elán. 

             

            Gratulujeme !

          • ŠPORT

          • Turnaj vo vybíjanej - športom za duševné zdravie:

            Žiaci 4. ročníka: M. Broš, L.Varsik,S. Branský, R. Fügerszy, M.Géc, V.Hoschuk, L.Mihoková, E.Szileová, T. Váleková, K.Košinárová,N. Wachsmannová a N. Halačková 

             

            obsadili 3 miesto. 

             

            Družstvo pripravovala Mgr. Jana Rychtárechová.

             

             

            GRATULUJEME !

          • Školské akcie.

          • 16.10. - Exkurzia žiakov do Moravského krasu

            23. 10. - Exkurzia žiakov do JA Mochovce

            26. 10. - Exkurzia žiakov na Bradlo/mohyla M.R. Štefánika a múzeum v               Košariskách

            28.10. - American Dream, divadelné predstavenie v anglickom jazyku.

            12.10. - Návšteva miestnej knižnice

            15.10. - Návšteva žiakov v Stredisku sociálnych služieb

            16.10. - Majstrovstvá Bratislavy v šachu

            23.10. - Atletika v hale Elán

            3.11. - Haloweenská diskotéka

            6.11. - Jesenný matboj

            6.11. - Majstrovstvá obvodu v stolnom tenise

            11.11. - Triedne schôdzky rodičov

            12.11. - KOMPARO

            13.11. - Atletika v hale ELÁN

            25.11.- TESTOVANIE 5

            7.3. - Lyžiarsky kurz

            21.3. - plavecký kurz, 3.C, 5.A, 5.B - plaváreň ZŠ Pankúchova

            1.4. - Atletika v hale Elán - 1. stupeň

            1.4. - Petržalka v pohybe - 1. stupeň

            4.4. - JA Základy podnikania - 6. ročník

            5.4. - Matematická olympiáda 6.-8. ročník

            5.4. - Správaj sa normálne, projekt PZ SR - 5. ročník

            6.4. - Výchovný koncert - 3. a 4. ročník

            6.4. - Testovanie 9 -2016

            7.4. - Fotografovanie triednych kolektívov

            13.4. - Triedne schôdzky rodičov

            8.4.- Mc Donalds cup - futbal, 1. stupeň

            12.4. Slávik Slovenska - školské kolo

            13.-14.4. - Majstrovstvá okresu vo volejbale. dievčatá/chlapci

            15.4.- Deň narcisov - školský parlament

            18.-19.4.- Majstrovstvá okresu v hádzanej

            20.4. - Orientačný beh, okresné kolo

            21. 4. - Pikopretek - Železná Studnička

            22.4. - Minihádzaná

            22.4. - Čistenie Chorvátskeho ramena - Deň Zeme

            5.5. - KOMPARO - 6. ročník

            16.5. - Škola v prírode - 4.ABC, 3.AC

            18.5.- Jazykovo - poznávací zájazd do Anglicka

            18.5. - Tanec v duši - ŠKD

            23.5.- Škola v prírode: 1.ABC, 3.B

            30.5. - Škola v prírode: 2.BC

            1.6. - Projektový deň: Štáty EU

            2.6. - Exkurzia žiakov 2. stupňa do Osvienčimu

            8.6. - Velkáči malkáčom - pri príležitosti MDD

            8.6. - Triedne schôdzky RZ

             

             

            ....ďalšie akcie budeme priebežne dopĺňať.

          • Petržalská super škola.

          • Plán prednášok na šk. rok 2015/2016:

             

            13.10. 2015 - Najmodernejšie materiály podľa vzoru prírody. - 6. ročník

            10.11.2015 - Robotika a umelá inteligencia. - 8. ročník

            15.12.2015 - O lovcoch vírusov. - 7. ročník

            13.1.2015 - Pocity zvierat. - 7. ročník

            17.2.2015 - Murárik červenokrídly - celoživotná láska. -6. ročník

            16.3.2015- Zaujímavá slovenčina. - 8. ročník

            + dve vybrané prednášky pre žiakov 9. ročníka.

          • PLÁN ZASADNUTÍ TRIEDNYCH SCHÔDZOK RODIČOVSKÉHO ZDRUŽENIA.

          • Triedne schôdzky sa uskutočnia v týchto termínoch: 11.11.2015, 13.1.2016, 13.4.2016, 8.6.2016.

             

            Začiatok triednych schôdzok je o 17:30 h.

            V prípade zmien Vás budeme informovať na tomto mieste. 

          • ŠPORT

          • Olympijsky festival nádejí Petržalky - výsledky:

             

            beh na 400 m :

            2. miesto Lea SABO

            cyklistika:

            1. miesto Leonardo VARSIK

            3. miesto - družstvo: Varsik, Branský, Košinárová, Wachsmannová

            5.  miesto: Natália WACHSMANNOVÁ

            6. Kristína KOŠINÁROVÁ

            Žiakov pripravovala Mgr. Rychtárechová.

             

            Gratulujeme !

             

             

          • PROJEKTOVÝ DEŇ

          • 28.5.2015 sa na našej uskutočnil projektový deň na tému "Z rozprávky do rozprávky"

            Všetky triedy, žiaci aj učitelia urobili kus práce, dali do toho svoj um a zručnosti a pripravili nám pekný deň. Všetkým za to pekne ďakujeme !

             

            Na prvom mieste sa umiestnila trieda 8. B - Vlk a 7 kozliatok.

            Druhá skončila trieda 6. B - Ako išlo vajce na vandrovku. 

            Tretie miesto obsadila trieda 5. B s rozprávkou Červená čiapočka.

             

            Na 4. mieste sa umiestnili všetky ostané triedy !

             

             

          • NEMECKÝ JAZYK

          • Stretnutie s Goethem, okresné kolo:

            próza: Lukáš D U B O V E C - 1. miesto

             

            dramatizácia: Zuzana T R E B A T I C K Á a Sandra K I S S O V Á

             

            Žiakov pripravovala PhDr. Dagmar Phungová

             

            Gratulujeme !

             

          • Slávik Slovenska

          • V okresnom kole súťaže Slávik Slovenska obsadila v 2. ketegóriii 2. miesto 

            EMA G U N D O V Á

            Pripravovala ju Mgr. Miškovičová.

             

            Gratulujeme !

             

          • UPOZORNENIE

          • Oznamujeme Vám, že zubná ambulancia MuDr. Heleny Janečkovej je od 4.5. 2015 presťahovaná do budovy Polikliniky na Šustekovej ulici č. 2, 3. poschodie. 

            Telefón: 0948 381 128

          • ŠPORT

          • Majstrovstvá okresu v hádzanej: 

             

            družstvo chlapcov obsadilo 2. miesto.

             

            Gratulujeme !

             

          • ANGLICKÝ JAZYK

          • Súťaž Originálna anglická poézia a próza - medzinárodná súťaž za účasti 24 škôl zo 4 krajín.

            Katgória A- próza: 3. miesto IVANA V R B O V Á

            Kategória C- próza: 2. miesto MARCEL J E Ž Í K

             

            Súťaž novodobo so Sharespearom:

            Kategória 2C- spev: 2. miesto ZUZANA T R E B A T I C K Á

            Kategória 2B-próza: LUKÁŠ D U B O V E C

             

            Gatulujeme žiakom aj Mgr. Márii Máčadyovej, ktorá žiakov pripravovala !

          • ÚSPECHY NAŠICH ŽIAKOV

          • Žiaci

            SAMUEL Č A P U T A  a PATRIK M A J E R Č I N

            dosiahli mimoriadny úspech, keď sa stali víťazmi okresného kola Matematickej olympiády vo svojich kategóriách. 

            Gratulujeme im a tiež učiteľom, ktorí ich pripravovali, Mgr. J. Fábryovej a Mgr. M. Rišiaňovi.

          • UPOZORNENIE PRE RODIČOV DETÍ, KTORÉ NAVŠTEVUJÚ ŠKD A ŠKOLSKÚ JEDÁLEŇ.

          • Podľa VZN č.3/2015 zo dňa 24.02.2015 sa od 1. apríla 2015 mení výška príspevku na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava-Petržalka takto:

            Podľa § 3 ods. 1 a 2 prispieva zákonný zástupca dieťaťa na čiastočnú úhradu nákladov spojených s výchovno-vzdelávacou činnosťou školského klubu detí príspevok vo výške 16 €/mesiac/dieťa, na druhé dieťa o 1 € menej a na každé ďaľšie kumulatívne menej zo základnej výšky príspevku. 

            Taktiež došlo k zmene príspevku na stravovanie, podrobnosti nájdete v záložke Školská jedáleň. 

            Predmetné VZN nájdete na webovom šídle MČ Bratislava-Petržalka.

          • ÚSPECHY NAŠICH ŽIAKOV

          • Výsledky obvodného kola PYTAGORIÁDY:

            Kategória P4: 3. miesto - Natália FRIČOVÁ

            Kategória P5: 2. miesto - Nikol MALJAROVÁ

            Kategória P8: 2. miesto - Miroslava MERTEL

             

            Kategória P3: 8 miesto - Zuzana Blizmanová,

                                    10. miesto - Viktor Matušovič

            Kategória P5: 14. miesto - Lukáš Cheben

            Kategória P6: 4. miesto - Peter Botlík

            Kategória P8: 7. miesto Patrik Majerčin, 9. miesto - Zuzana Trebatická

             

             

            Gratulujeme !

             

          • ÚSPECHY NAŠICH ŽIAKOV

          • Obvodné kolo dejepisnej olympiády:

            • kategória C:  2. miesto LUCIA M A L Á

              

            • kategória C:  4. miesto Michal Paulovič
            • kategória D:  4. miesto Zuzana Trebatická
            • kategória D: 7. miesto Patrik Majerčin

             

            Obvodné kolo geografickej olympiády:

            • kategória C:  3. miesto  NIKOL M A L J A R O V Á
            • kategória E:  5. miesto Matúš Peťo

             

            Obvodné kolo olympiády v anglickom jazyku:

            • kategória 1A: 4. miesto Nicolas Bihari
            • kategória 1B: 7. miesto Richard Zahatlan